Pula is de ideale plek om je reis door Kroatië te starten of te eindigen doordat er directe vluchten gaan tussen Pula en Nederland. We raden je aan om er niet heel lang te blijven hangen want het is niet de mooiste of gezelligste stad van Kroatië. Het nabijgelegen Rovinj is bijvoorbeeld veel leuker. Dat gezegd hebbende, er zijn natuurlijk wel een paar leuke dingen die we kunnen tippen en daarover lees je hieronder meer.
#1 Bezoek het natuurpark Kamenjak
De stad Pula mag dan niet heel mooi zijn, in de omgeving vind je wel een paar hele mooie stranden. De mooiste vind je in het natuurpark Kamenjak. Dit beschermde natuurgebied telt wel 30 baaitjes, meer dan 500 soorten planten en een aantal kliffen waar je kan cliffjumpen. Kortom, je kan je hier prima een hele dag vermaken! Enkele plekken die leuk zijn om hier te bezoeken zijn de Safari Bar, Njive beach, Cliff jump, Debeljak beach en Pinižule Beach.
Tip: Er mogen maar een beperkt aantal auto’s per dag naar binnen dus vertrek op tijd. Ben je te laat, dan kan je in het dorpje voor het natuurpark fietsen huren.
#2 Het amfitheater van Pula
Het amfitheater van Pula, ook vaak Pula Arena genoemd, is zonder twijfel het meest indrukwekkende bouwwerk van de stad. Het is een van de best bewaarde Romeinse amfitheaters gebouwd in de 1e eeuw na Christus. Vroeger werd het natuurlijk gebruikt om gladiatorenwedstrijden te organiseren voor zo’n 20.000 bezoekers maar tegenwoordig is het in de zomer een populaire locatie voor concerten en festivals. Het is open voor bezoekers tussen 9:00 uur en 21:00 uur, de entree kost omgerekend ongeveer €10. Wil je wat geld besparen dan kan je ook om het amfitheater heen wandelen. Door de open constructie kan je heel goed naar binnen kijken en dit is ook erg mooi.
#3 De tempel van Augustus
Een ander overblijfsel uit de Romeinse tijd is de tempel van Augustus. Deze vind je op het centrale plein van Pula en dient nu als een klein museum. Op het plein is in de zomer vaak wat te beleven en je kan er lekker een terrasje pakken.
#4 Kajak tour naar de bekende grot
Heb je zin om lekker het water op te gaan en een stuk te kajakken dan kan je deze kajak tour boeken. Wij hebben deze tour geboekt omdat de grot van de foto hieronder al jaren op onze bucketlist stond. De grot is een paar jaar geleden heel populair geworden nadat een paar grote instagrammers hier foto’s hadden genomen. Wij vonden de grot bijzonder, maar de rest van de tour vonden we niet zo heel spectaculair. Omdat veel mensen de grot toch willen bezoeken vermelden we deze tip, zodat je weet hoe je dat kan doen.
#5 Bezoek de stranden van Pula
Niet alleen in het natuurpark Kamenjak vind je mooie stranden. Ook rond Pula zijn er een paar fijne strandjes te vinden waar je een frisse duik kan nemen en een lekker kleurtje kunt opdoen. De mooiste stranden zijn Havajska beach en Gortanova beach. Wil je cliffjumpen dan is Felsen beach ook een aanrader.
Tips voor goede restaurants in Pula
- Hook and Cook – Hook and Cook is een fastfood restaurant met allerlei lekkere visgerechten en hapjes. Bestel een tonijnburger, tonijntaco’s of fritto misto.
- Street Food Two – Voor een heerlijke lunch moet je bij Street Food Two zijn. Hier haal je een vlugge, maar vaak gezonde hap zoals een soepje, poke bowl of pasta.
- Fresh – Heb je meer trek in een sandwich, wrap of salade? Het restaurant Fresh biedt een breed scala aan vegetarische en veganistische opties, waaronder wraps met linzen en seitan, evenals heerlijke smoothies.
- Backyard – Dit sfeervolle restaurant heeft een gevarieerd menu met lokale en internationale gerechten, waaronder gegrilde vis, risotto met inktvis en huisgemaakte gnocchi.
- Veritas Food&Wine – Dit is een van de populairste restaurants in Pula. Je kunt er terecht voor steaks, zeevruchten en pasta. Ook is er een uitgebreide selectie van Istrische wijnen. Het is prachtig gelegen naast een oude basiliek.
- El Pulari – Waan je in Mexicaanse sferen! In dit kleurrijke restaurant eet je traditionele fajita’s, nacho’s, taco’s en burrito’s.
- Asia Street Food Pula – Meer trek in de Aziatische keuken? Hier eet onder andere pad thai, ramen en noodles.
- Kavana Lattiera – Je begint de dag goed met een heerlijke smoothiebowl bij dit gezellige ontbijttentje.
Onze favoriete adresjes in Pula
Grote kans dat je je reis door Kroatië begint of eindigt in Pula en dan is het leuk om in een extra fijn hotel te overnachten. Villa Brandestini is absoluut een heerlijk hotel. De kamers zijn erg luxe, er is een groot dakterras met een jacuzzi en fijne ligbedden en dat allemaal in de binnenstad van Pula! Verblijf je graag in een appartement? Dan kan je bij D&A Central Amphiteatre Apartments voor een vriendelijke prijs een fijn appartement boeken. De appartementen zijn voorzien van een goed bed en een moderne badkamer met regendouche. Ook hier is de locatie top want het ligt midden in het centrum van Pula. Groot voordeel is dat het parkeren gratis is.